Několik stručných informací o nás a naší sklářské výrobě

Jsme součástí sdružení Křišťálové údolí
Jsme součástí sdružení Křišťálové údolí

     Karel a Eva Urbanovi založili malou rodinnou sklářskou firmu r. 1991 ještě jako sdružení.

     O tři roky později jsme začali zaměstnávat několik domácích zaměstnanců. Během naší existence jsme spolupracovali nebo dodnes spolupracujeme i se samostatnými sklářskými výrobci (květiny, bižuterie,...). Naší prioritou byly od začátku pestrost a rozmanitost celé produkce, díky čemuž se dnes můžeme pyšnit nejedním oceněním a spokojenými zákazníky, kteří se stále vracejí. Také proto se snažíme neustále zdokonalovat, vymýšlet originální výtvory a učit se novým postupům výroby.

      Vyrábíme skleněné figurky vinuté, tažené i foukané, reklamní předměty, skleněné dárky dle Vaší specifikace, firemní loga, sportovní a soutěžní ceny. Na přání Vám vyrobíme a sestavíme originální skleněné betlémy, u nás najdete i jiné adventní a zimní motivy, skleněné přívěsky, figurky s popisem, skleněná zvířátka, jaká si jen dovedete představit a miniatury téměř všech zvířátek světa, sběratelské sady a figurky pro sběratele dle atlasů, figurky sportovců, různých profesí a mnoho dalšího.

      Námi vyráběné figurky tváříme u plynového kahanu ze skleněné kompozice (tyčoviny, výhradně českého výrobce). Postupným navíjením a protahováním, spojováním a oddělováním, vznikají postavičky a předměty nejrůznějších tvarů, barev a velikostí. Při výrobě dbáme od počátku na detail, výtvarný dojem i na celkové precizní zpracování. Většina zakázek je především tuzemských, ale své zákazníky si naše figurky našly po celé Evropě, Americe i Austrálii.

     Od r. 2020 jsme se díky souhře okolností, vládnímu nařízení a pro nás, snesitelným kompromisem, stali firmou Urbanglass s.r.o. Ale to nám nebrání dál se snažit udržet stoletou tradici nádherného oboru skleněných železnobrodských figurek, rozšířit povědomost a oživit tento obor vlastní invencí nejen v naší republice.


© 2020 urbanglass. Všechna práva vyhrazena